Usuwanie owłosienia

Beauty Medical » Zabiegi » Zabiegi – Ciało » Usuwanie owłosienia

Podstawowym celem lasera Nd:YAG nie jest melanina, lecz brodawka skórna sformowana z maleńkich naczyń włosowatych, otaczających mieszek włosowy. Światło lasera dociera aż do brodawki i niszczy naczynka odżywiające cebulkę włosa. Dzięki temu nieodżywiany mieszek obumiera, tym samym powodując zahamowanie wzrostu włosów w wybranym rejonie.

Ponieważ włosy nie rosną równomiernie w tym samym tempie, a laser działa na włos w fazie anagenu (wzrostu) zabieg epilacji wymaga wykonania serii zabiegów. Odstęp pomiędzy kolejnymi zabiegami wynosi 4-6 tygodni, a ostateczne efekty zależą od koloru włosa i skóry. Juz po pierwszym zabiegu usunięte zostaje około 20%-30% włosów, a po całej serii zabiegów do 90%.

Podczas zabiegów laserowych powierzchnia skóry schładzana jest przy użyciu chłodziarki Zimmer, co zapewnia komfort i gwarantuje bezbolesny przebieg zabiegu.

ZALECENIA DO ZABIEGU:

  1. Nie należy opalać się do 4 tygodni przed zabiegiem.
  2. Nie należy stosować zabiegów złuszczających skórę ( peeling ) do tygodnia przed zabiegiem.
  3. Zakaz spożywania alkoholu w dniu wykonywania zabiegu.
  4. Skóra musi być niczym nieposmarowana i ogolona.
  5. Nie zalecane jest wyrywanie włosów (pęsetą, depilacją woskiem) minimum 3 tygodnie przed zabiegiem.
  6. Nie wolno stosować leków uczulających na słońce np.: antykoagulantów, sterydów i antybiotyków – zabieg najwcześniej po tygodniu od ukończenia leczenia (kontynuacja stosowania po 14 dniach po zabiegu).
  7. Nie wolno stosować dziurawca, nagietka.
  8. Nie wolno stosować kremów zawierających retinol, isotretinoinę, kwasy owocowe, witaminę C itp. min 1 miesiąc przed zabiegiem.

SERIA ZABIEGOWA:

5 – 10 zabiegów co 4 – 6 tygodni

CZAS ZABIEGU:

od 15 do 90 minut zależnie od partii.