Leczenie rumienia

Beauty Medical » Zabiegi » Zabiegi – Laseroterapia » Leczenie rumienia

Leczenie rumienia

Rumień naczyniowy często mylony jest z pękniętymi naczynkami, jednak jego charakter jest nieco inny. To bardzo gęsta sieć naczynek włosowatych, które rozszerzają się pod wpływem różnych, specyficznych czynników. Na przykład wpływ emocji, silnego stresu, temperatury (niskiej/wysokiej), wzrostu ciśnienia tętniczego, zjedzenia czegoś bardzo ostrego i tym podobne czynniki mogą wywoływać zaczerwienienie skóry na danym obszarze, które przypomina rumieniec. Choć wszyscy się czasem rumienimy, niektóre osoby mają ku temu wyjątkową tendencję – a rumień naczyniowy z czasem przestaje szybko zanikać po ustaniu czynników wywoławczych. Nie trzeba chyba dodawać, że nie wygląda to estetycznie – i z pewnością nie świadczy o dobrym zdrowiu.

Na szczęście w tej chwili możliwe jest skuteczne leczenie rumienia – używana jest do tego terapia laserowa rumienia. Jeden zabieg nie jest w stanie poradzić sobie z silnymi zmianami, dlatego też laserowe leczenie rumienia rekomendowane jest w całej serii. Polega ono na pochłonięciu energii świetlnej przez hemoglobinę, dzięki czemu podnosi się temperatura krwi, a ciepło prowadzi do wyparowania wody z tkanki, co skutkuje pochłonięciem naczyń krwionośnych. Ulegają one koagulacji – ich ściany zostają zniszczone i wchłonięte przez organizm. Rumień zanika.

Kilka zabiegów wykonywanych w ciągu kilku miesięcy pozwala na uzyskanie najlepszych efektów. Rumień zostaje usunięty, skóra prezentuje się o wiele lepiej. Zabieg przy tym nie jest bolesny, choć w trakcie uwalniania impulsu można odczuwać lekkie pieczenie i ciepło. Po zabiegu skóra może lekko szczypać, być tkliwsza i zaczerwieniona – są to jednak objawy, które nie występują u każdego i zanikają w ciągu kilku godzin.

OBSZAR ZABIEGOWY:

  • cała twarz
  • policzki
  • dekolt

EFEKTY ZABIEGU:

  • eliminacja zaczerwienienia skóry
  • rozjaśnienie skóry

SERIA ZABIEGOWA:

3 – 4 zabiegi co 4 tygodnie

CZAS ZABIEGU:

30 minut