Zabiegi pielęgnacyjne

Beauty Medical » Zabiegi » Zabiegi – Twarz » Zabiegi pielęgnacyjne

DERMAQUEST Terapeutyczny Zabieg Dyniowy

Terapeutyczny Zabieg Dyniowy DermaQuest to zabieg przeznaczony dla skór mieszanych i problematycznych, borykających się z krostkami, grudkami, zaskórnikami, a także dla skór przetłuszczających się i z rozszerzonymi porami. Zabieg oparty jest na naturalnym miąższu z dyni – źródle witamin: C, B1, B2, B6, PP oraz K.

Miąższ zawiera dużą ilość beta-karotenu, który bardzo łatwo penetruje przez naskórek, następnie ulega przekształceniu do kwasu retinowego – najbardziej aktywnej formy witaminy A, oraz palmitynianu retinylu czyli estrowej formy o działaniu antyoksydacyjnym. Witamina A działa seboregulująco, zmniejszając łojotok, tworzenie się zaskórników i zmian zapalnych, przez co efekt czystej skóry osiągany jest w bardzo krótkim czasie. Zabieg wzbogacony jest o kwasy keratolityczne jak: migdałowy, salicylowy, nordihydrogwajaretowy, które również wykazują właściwości antybakteryjne i sebostatyczne. Innowacyjnym rozwiązaniem jest zastosowanie probiotyków, zapobiegających namnażaniu się szkodliwych bakterii, przez co zmniejszają i niwelują ryzyko infekcji oraz problemów skórnych. Dzięki zastosowaniu substancji przeciwzapalnych jak niacynamid, komórki macierzyste z pomarańczy i lilaka pospolitego, skóra po zabiegu jest zmatowiona, rozjaśniona i odpowiednio nawilżona.

EFEKTY ZABIEGU:

 • Reguluje pracę gruczołów łojowych
 • Niweluje zmiany ropne, krostki, zaskórniki, obkurcza ujścia gruczołów łojowych
 • Zmniejsza łojotok i tworzenie się ognisk zapalnych
 • Silnie rozjaśnia skórę

SERIA ZABIEGU:

Seria 8 zabiegów co 7-14 dni, dwa razy w roku

DERMAQUEST Peeling dyniowy

Peeling Dyniowy to przełomowy peeling enzymatyczno-chemiczny przeznaczony dla skóry problematycznej, z nawracającymi problemami trądzikowymi, łojotokiem, rozszerzonymi porami i przebarwieniami pozapalnymi. Zabieg polecany jest również dla skóry dojrzałej z oznakami fotostarzenia. Niespotykany dotychczas w preparatach wyciąg z dyni został doceniony przez amerykańskich naukowców. Jest bogaty w witaminę C [10%], B1, B2, B6, PP oraz K. Doskonale sprawdza się w terapii wspomagającej leczenie trądziku aktywnego, hiperpigmentacji i starzenia się skóry. Wyciąg z dyni stanowiący 40% receptury, bogaty jest w beta-karoten, czyli prowitaminę A. Nowa procedura zabiegowa wzbogacona jest o koncentrat czystego retinolu w stężeniu 4%. Zarówno retinol jak i beta-karoten w wysokim stężeniu ulegają w skórze przemianom do kwasu retinowego, który działa bezpośrednio na poszczególne komórki w skórze. Reguluje pracę gruczołów łojowych zmniejszając łojotok, tworzenie zaskórników, krost i zmian zapalnych. Aktywna witamina A jest także odpowiedzialna za proliferację nowych włókien kolagenowych i elastynowych, dlatego jest szeroko stosowana w zabiegach pojędrniających. W skład peelingu wchodzi także kwas glikolowy [10%], mlekowy [10%] i salicylowy [5%]. W celu ograniczenia zmian grudkowo-zaskórnikowych oraz przebarwień pozapalnych, zabieg wzmocniony jest przez silne inhibitory tyrozynazy jak kwas azelainowy [10%] oraz kwas kojowy [5%]. Innowacyjnym rozwiązaniem jest zastosowanie probiotyków w postaci enzymów proteolitycznych otrzymywanych w procesie organicznego rozkładu dyni. Probiotyki zapobiegają namnażaniu się szkodliwych bakterii, przez co zmniejszają i niwelują ryzyko powstawania infekcji oraz problemów skórnych. Wyjątkowość zabiegu polega na regulowaniu pracy gruczołów łojowych oraz na balansowaniu mikroflory skóry, a nie tylko na efekcie złuszczania naskórka.

EFEKTY ZABIEGU:

 • Skóra zaczyna się złuszczać od 2 dnia po zabiegu, złuszczanie umiarkowane trwa max. do 6 dni
 • Reguluje pracę gruczołów łojowych
 • Niweluje zmiany ropne, krosty i zaskórniki, obkurcza ujścia gruczołów łojowych
 • Rozjaśnia skórę i przebarwienia
 • Działa na odmłodzenie skóry poprzez jej silną odbudowę

SERIA ZABIEGOWA:

Seria 6 zabiegów co 14-21 dni, dwa razy w roku. Po zakończeniu serii przy skórze skłonnej do powstawania zmian zapalnych sugerowane jest wykonywanie zabiegu 1 raz w miesiącu

DERMAQUEST Retinol C Infusion Peel

Retinol C Infusion Peel to ekskluzywny program terapeutyczny oparty na synergicznym połączeniu najbardziej aktywnych form witaminy A i C o silnych właściwościach przeciwstarzeniowych i ujędrniających. Zabieg rekomendowany jest dla skóry z widocznymi oznakami starzenia jak utrata jędrności, zmarszczki, nierówna struktura oraz dla skóry dojrzałej skłonnej do rumienia i teleangiektazji. Zabieg wykorzystuje retinoidy w postaci beta-karotenu pochodzenia dyniowego oraz czystego retinolu [4%], które silnie wpływają na proliferację nowych białek podporowych skóry: kolagenu i elastyny. Retinoidy dodatkowo regulują pracę gruczołów łojowych oraz poprawiają strukturę i koloryt naskórka. Zabieg dostarcza skórze silną dawkę niezbędnej do produkcji kolagenu witaminy C, w postaci najbardziej czynnej biologicznie. Kwas L-askorbinowy [15%] został ustabilizowany i wzmocniony przez silny antyoksydant i substancję mającą zdolność naprawy DNA, czyli kwas ferulowy [1%]. Zabieg dodatkowo wprowadza do skóry najnowszy peptyd biomimetyczny okrzyknięty beziniekcyjnym wypełniaczem zmarszczek. Neodermyl® [1%] ma duży wpływu na syntezę kolagenu typu III, który wraz z wiekiem gwałtownie zanika.

EFEKTY ZABIEGU:

 • Skóra zaczyna się złuszczać od 2 dnia po zabiegu, złuszczanie umiarkowane trwa max. do 6 dni
 • Silna poprawa struktury skóry
 • Poprawa jędrności i elastyczności
 • Spłycenie zmarszczek
 • Poprawa kolorytu i zmniejszenie przebarwień naskórkowych

SERIA ZABIEGOWA:

Seria 6 zabiegów co 10-14 dni, dwa razy w roku

DERMAQUEST Azelaic Peel

Delikatny resurfacing na bazie kwasu azelainowego [10%] i kwasu kojowego [5%]. Zabieg skierowany dla bardzo wrażliwych skór z problemem przebarwień, w przebiegu trądziku zaskórnikowogrudkowego oraz w początkowym stadium trądziku różowatego. Kwas kojowy wykazuje działanie depigmentacyjne poprzez hamowanie aktywności tyrozynazy. Rozjaśnia powstałe już przebarwienia i zapobiega powstawaniu nowych. Dodatkowo działa przeciwzapalnie i reguluje pracę gruczołów łojowych.

Kwas azelainowy, stosowany w terapiach depigmentacyjnych – posiada właściwości hamujące aktywność tyrozynazy, dzięki czemu wyrównuje koloryt skóry i rozjaśnia przebarwienia. Wykazuje działanie keratolityczne, reguluje proces keratynizacji naskórka, zmniejsza wydzielanie sebum. Z uwagi na działanie przeciwzapalne i antybakteryjne polecany jest w terapiach przeciwtrądzikowych, również przy trądziku różowatym.

Azelaic Peel stanowi terapeutyczne wsparcie antybiotykowych terapii przeciwtrądzikowych. Kuracja dodatkowo zawiera spektakularną formę witaminy C: BV-OSC [4%] oraz kwas alfa-liponowy [10%], które działją przeciwzapalnie, łagodzą rumień i zmniejszają zaczerwienienie skóry.

EFEKTY ZABIEGU:

 • Wyrównanie powierzchni i kolorytu
 • Rozjaśnienie przebarwień pozapalnych
 • Zmniejszenie stanów zapalnych, krost, grudek i zaskórników
 • Obkurczenie ujść gruczołów łojowych i zmniejszenie łojotoku

SERIA ZABIEGOWA:

Seria 6 zabiegów co 7 dni, dwa razy w roku

Globalna Kuracja Anti-age Mesoestetic®

DNA to kod zawierający wszystkie informacje niezbędne do prawidłowego rozwoju naszych komórek w miarę upływu czasu. W optymalnym scenariuszu komórki utrzymują idealną równowagę między aktywnością a okresami regeneracji, jednak z czasem stres oksydacyjny i czynniki środowiskowe, zwłaszcza słońce i wolne rodniki, osłabiają wewnętrzne mechanizmy skóry, uszkadzają DNA i zaburzają ekspresję niektórych genów niezbędnych w walce ze starzeniem się skóry. Aby zachować wygląd komórek skóry stworzono Globalną Kurację Anti-age Mesoestetic®. Zabieg wzbogacony jest o liftingujący masaż twarzy.

EFEKTY ZABIEGU:

Kuracja Mesoestetic jest profesjonalną, globalną kuracją przeciwstarzeniową i remodelującą skórę twarzy oraz szyi. Posiada kompleksowe działanie anti-aging, dzięki czemu obserwujemy:

 • redukcję zmarszczek,
 • intensywne wygładzenie,
 • poprawę napięcia i jędrności skóry,
 • korekcję owalu twarzy,
 • wyrównanie kolorytu,
 • przywrócenie blasku i promienności skóry,
 • intensywne nawilżenie.

SERIA ZABIEGOWA:

seria 4 zabiegów co 2-3 tygodnie.

CZAS ZABIEGU:

75 minut

PERFECT EYE – alternatywa mezoterapii igłowej!

Całoroczny, kompleksowy zabieg rewitalizujący skórę okolicy oczu w wyniku działania retinolu, kwasu ferulowego oraz floretyny. Zabieg rozpoczyna się delikatnym peelingiem okolicy oczu mieszanką kwasów. Kolejnym etapem jest aplikacja serum z 10% Wit. C oraz kwasem ferulowym, mające na celu wygładzenie, rewitalizację oraz rozjaśnienie skóry w okolicy oczu. Ostatnim etapem jest nałożenie nanostrukturalnej maski na obszar zabiegowy, dającej efekt regeneracji i bardzo intensywnego nawilżenia skóry.

Zawarte w kuracji profesjonalnej peptydy mimetyczne, koenzym Q10, kwas hialuronowy, DMAE, fosfolipidy lamelarne zapewniają natychmiastowy i długotrwały efekt odmładzający. Maska z nanowółkien 3D na twarz i szyję odbudowuje, zagęszcza i odmładza skórę. Substancje aktywne w niej zawarte to m.in acetyl hexapeptide działający przeciwstarzeniowo, wyciąg z malachitu oczyszczający i detoksykujący skórę, wyciąg z wodorostów morskich poprawiający elastyczność skóry, Koenzym Q10 jako silny antyoksydant.

Wysoko skoncentrowane serum na bazie [meso]recovery complex® głęboko odbudowuje i zagęszcza skórę, modeluje kontur twarzy i stymuluje metabolizm komórek skóry. Produkt remodelujący na wykończenie zabiegu o kompleksowym działaniu przeciwzmarszczkowym, stworzony w celu pobudzenia podstawowych funkcji życiowych komórek skóry. Intensywny w działaniu kompleks [meso]recovery complex® pobudza fibroblasty do syntezy kolagenu i kwasu hialuronowego, ma właściwości antyoksydacyjne. Skóra odzyskuje elastyczność i jędrność, jest jaśniejsza i promienna, a zmarszczki ulegają stopniowej redukcji.

Substancje aktywne:

 • Witamina C – silny antyoksydant; chroni skórę przed wolnymi rodnikami; usprawnia syntezę elastyny i kolagenu,
 • Kwas ferulowy – zwiększa jędrność skóry w wyniku stymulacji fibroblastów; rozjaśnia oraz rozświetla okolicę oczu,
 • Wyciąg klonu srebrzystego – redukuje przebarwienia, rozświetla skórę, złuszcza martwe komórki skóry; działa przeciwzapalnie i nawilżająco,
 • Kwas mlekowy – poprawia miękkość skóry, nawilża,
 • Niacinamide, wit. B3 – ujednolica koloryt skóry,
 • Wyciąg ze słodkiej pomarańczy – rozjaśnia skórę,
 • Wyciąg z cytryny – zwiększa elastyczność skóry,
 • Retinol – działanie odmładzające, poprawa elastyczności skóry, zmniejszenie przebarwień,
 • Polisacharyd z drożdży – łagodzi opuchnięcia pod oczami, wpływa na poprawę mikrokrążenia przez co rozjaśnia cienie pod oczami,
 • Ekstrakt z oczaru wirgijskiego – działa ściągająco, napinające i łagodzi podrażnienia

EFEKTY ZABIEGU:

 • likwidacja zmarszczek wokół oczu oraz „kurzych łapek”
 • likwidacja cieni pod oczami,
 • poprawa napięcia i elastyczności skóry wokół oczu
 • nawilżenie okolicy zabiegowej

PRZECIWWSKAZANIA:

 • kuracja retinoidami w przeciągu ostatnich sześciu miesięcy
 • aktywne zmiany trądzikowe
 • uszkodzenia naskórka, opryszczka, łuszczyca, atopowe zapalenie skóry
 • alergie
 • ciąża i karmienie piersią

SERIA ZABIEGOWA:

seria 4-5 zabiegów co 3-4 tygodnie.

CZAS ZABIEGU:

45 minut

PERFECTION – Przywrócenie naturalnego kolorytu skóry

Zabiegi Perfection umożliwiają skorygowanie istniejących, lokalnych przebarwień pigmentacyjnych, ponieważ działają na źródło problemów. Modyfikują procesy przebarwiania skóry na poziomie genów, przez co pozwalają na skuteczną regulację barwy skóry i widoczne jej rozjaśnienie.

Należy podkreślić, że zabiegi Perfection mają wielotorowe działanie:

 • genetyczne – kolor skóry człowieka wynika z konstrukcji genów, ale Ericson Laboratoire opracowało kompleks melano-inhibitora, oddziałujący na poziomie genezy komórkowej, który przeprogramowuje
  wewnętrznie melanocyty i powoduje, że komórki barwnikowe wpływają na rozjaśnienie cery.
 • depigmentacyjne – kosmetyki mają działanie powierzchniowe, blokują bowiem produkcję melaniny odpowiedzialnej za zabarwienie skóry. Zapobiegają powstawaniu nowych ciemnych przebarwień.
 • chronne – kosmetyki zawierają filtry ochronne, które zabezpieczają skórę przed szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego.

EFEKTY ZABIEGU:

 • rozjaśnienie przebarwień na skórze twarzy
 • wyrównanie kolorytu skóry
 • rozświetlenie skóry
 • zapobiega powstawaniu nowych przebarwień słonecznych
 • nawilżenie skóry

SERIA ZABIEGOWA:

seria 4 zabiegów co 2-3 tygodnie

CZAS ZABIEGU:

60 minut

ACTI-BIOTIC – Remedium na skórę tłustą i problematyczną

Z myślą o kobietach i mężczyznach walczących ze skórą tłustą i trądzikową, opracowano wieloetapowy zabieg pielęgnacyjny ACTI-BIOTIC. Zastosowanie odpowiednich kosmetyków pozwala na przywrócenie skórze równowagi i jej zmatowienie. Główną substancją czynna zabiegu jest Dermapur (wyciąg z wiązówki błotnej) przyspieszający syntezę katelicydyn, antybakteryjnych peptydów wytwarzanych przez nasze komórki. Zabieg chroni skórę przed bakteriami i reguluje aktywność gruczołów łojowych, przyczyniając się do niwelowania zmian trądzikowych. Ze względu na zawartość biotechnologicznego składnika Biodextrol, zabieg skuteczny jest w przypadku zmian o podłożu hormonalnym.

EFEKTY ZABIEGU:

 • reguluje aktywność gruczołów łojowych
 • oczyszcza skórę
 • działa antybakteryjnie, antyseptycznie na skórę
 • redukuje stany zapalne i zaczerwienienia na skórze
 • redukuje znany skórne o podłożu hormonalnym

SERIA ZABIEGOWA:

pojedynczy zabieg oczyszczający lub seria 4-6 zabiegów co 1-2 tygodnie dla skór tłustych i trądzikowych.

CZAS ZABIEGU:

60 minut