Co daje masaż czekoladowy?
Beauty Medical Spa » 🌺 Blog o Urodzie » Co daje masaż czekoladowy?

Nie bez powodu czekolada uważana jest za najlepszy sposób na poprawę nastroju. W kosmetologii znalazła ona jeszcze jedno, bardzo ważne zastosowanie w masażach gorącą czekoladą. Warszawa pokochała te zabiegi przede wszystkim za ich intensywność – są niezwykle urzekające dla zmysłów oraz dla samego ciała. Doskonały zapach czekolady i jej ciepła miękkość to dopiero początek zalet, jakie wynikają z zastosowania zabiegu.

Jakie zalety ma masaż czekoladowy? Warszawa go pokochała!

Każdy masaż czekoladowy w Warszawie wykonywany jest przy użyciu produktu o bardzo wysokiej zawartości kakao – przekraczającej 90%, ponieważ to właśnie cenne właściwości ziaren kakaowca są kluczowe dla osiągnięcia efektu. Już sam aromatyczny zapach czekolady wpływa kojąco i pozwala ciału się rozluźnić, pobudzając mózg do wydzielania endorfin, odpowiedzialnych za uczucie spełnienia i radości.

W masażu gorącą czekoladą w Warszawie chodzi przede wszystkim o dogłębne odżywienie i zregenerowanie skóry ciała. Kakao działa również na mikrokrążenie, znacznie je poprawiając, co z kolei przekłada się na lepsze samopoczucie, zdrowszy wygląd skóry, zwiększenie jej elastyczności i nadanie młodzieńczego wyglądu. Kofeina, jaka jest zawarta w czekoladzie, również pobudza krążenie układu krwionośnego, pozwala szybciej pozbyć się obrzęków oraz nadwagi, ponieważ przyspiesza spalanie tłuszczu.

Co najlepsze, masaż czekoladowy – opinie to jednomyślnie potwierdzają – jest na wskroś uniwersalny, ponieważ może być zastosowany na każdym rodzaju cery. Na nią samą działa nie tylko nawilżająco, ale przede wszystkim antyoksydacyjnie. Oznacza to, że masaż przy użyciu czekolady spowalnia naturalne procesy starzenia się skóry i zwiększa jej napięcie, ale też wpływa na widoczną poprawę kolorytu. Masaż czekoladą pozwala przeniknąć do skóry ważnym elementom, takim jak cynk, wapń czy magnez.

Jakie o masażu czekoladowych opinie wydali ci, którzy już z niego skorzystali?

Zdecydowanie najwięcej na temat zabiegów w salonach SPA mogą powiedzieć osoby, które same postanowiły z nich skorzystać. Jeśli chodzi o masaż czekoladowy, opinie wskazują na faktycznie znacznie lepszy nastrój oraz widocznie poprawiony wygląd skóry i jej napięcia. Co jednak ważniejsze, masaż z pomocą czekolady wpływa przede wszystkim na stan ducha, zmniejszenie stresu, zrelaksowanie się i pełne odprężenie, a wszystko za sprawą przyjemnego ciepła rozchodzącego się po ciele oraz oszałamiającego zapachu, który pozwala odpłynąć myślami w dalekie, przyjemne miejsca. Dla wielu osób korzystających z masażu czekoladowego w Warszawie jest to jeden z najlepszych sposobów na pozbycie się nadmiaru emocji czy stresu.

Przeczytaj również:  Laserowe usuwanie rozstępów – wady i zalety

Warto na takie zabiegi wybierać najlepsze gabinety SPA, posiadające odpowiednie doświadczenie oraz wiedzę niezbędną do prawidłowego przeprowadzenia rytuału. Tylko w takim wypadku będziesz mieć pewność, że jesteś w odpowiednich rękach.

Ile kosztuje masaż gorącą czekoladą?

Nawet na najbardziej luksusowe i relaksujące masaże, jak masaż czekoladowy w Warszawie, można pozwolić sobie przynajmniej raz na jakiś czas, a wszystko dzięki bardzo atrakcyjnej cenie. Koszt takiej przyjemności zawsze uzależniony jest od długości trwania seansu i w przypadku standardowych 55 minut wynosi 250 zł.

Możesz też relaks podarować komuś bliskiemu, wybierając masaż czekoladowy w Warszawie na prezent. Doświadczenie podpowiada, że to jedna z najmilej widzianych przez wszystkich niespodzianek.

Masz pytanie?