Co to jest masaż modelujący?
Beauty Medical Spa » 🌺 Blog o Urodzie » Co to jest masaż modelujący?

Masaż modelujący w Warszawie jest jednym z najchętniej obecnie wybieranych zabiegów manualnych. Jak sama nazwa wskazuje, jego głównym zadaniem jest modelowanie sylwetki za pomocą terapii manualnej, czyli odpowiednio dopasowanych i nakierowanych technik masażu. W takim razie, co to jest masaż modelujący, do kogo jest skierowany i kiedy warto się na niego wybrać?

Fachowy masaż modelujący na Żoliborzu to forma zabiegu o charakterze masażu odchudzającego. Łączy w sobie techniki stosowane podczas masażu klasycznego oraz elementy drenażu limfatycznego. Stosowane podczas zabiegu intensywne, długotrwałe techniki, pozwalają na zredukowanie ilości tkanki tłuszczowej w takich partiach ciała, jak pośladki, uda oraz brzuch, a także zmniejszają widoczność cellulitu, wpływając na poprawę elastyczności i jędrności skóry. Specjaliści polecają masaż modelujący w Warszawie m.in. w trakcie stosowania diet odchudzających, a także przy szybkich spadkach masy ciała.

Modelowanie sylwetki za pomocą masażu odchudzającego – jak się to odbywa?

Zanim wybierzesz się na masaż odchudzający, warto, abyś dowiedziała się, czym jest masaż modelujący. W Warszawie zabieg ten cieszy się ogromną popularnością ze względu na znakomite efekty, jakie przynosi.

Pod pojęciem masażu modelującego, na Żoliborzu wykonywanego jedynie w najlepszych gabinetach, kryje się modelowanie sylwetki, nazywane również masażem odchudzającym. Technika łączy w sobie klasyczny masaż oraz elementy drenażu limfatycznego i wykonywana jest zwykle na konkretnych partiach ciała, dlatego jest masażem częściowym.

Masaż ten polega przede wszystkim na oklepywaniu, rozcieraniu, wyciskaniu oraz ugniataniu wybranych, problematycznych partii ciała. Wykonuje się go np. w partiach ud, pośladków, bioder, brzucha, talii i ramion.

Skutki masażu modelującego w Warszawie

Każdy ruch specjalisty podczas wykonywanego masażu modelującego w Warszawie ma określony cel. Ruchy wykonywane przez masażystę pobudzają krążenie płynów znajdujących się w tkankach, czyli limfy. Intensywne rozcieranie likwiduje obrzęki oraz zalegające złogi tkanki tłuszczowej, a ją samą rozmasowuje, niwelując zgrubienia i tym samym wygładzając ją i ujędrniając. W efekcie skóra prezentuje się znacznie lepiej i młodziej, a sylwetka staje się lepiej wykonturowana. Podczas masażu modelującego na Żoliborzu wykonuje się również ruchy, których efektem jest lepszy przepływ limfy oraz krwi przez głębokie warstwy tkanek. Ten element masażu ma działanie odchudzające, ponieważ pozwala szybciej i efektywniej wydalić z organizmu niepotrzebne mu produkty przemiany materii.

Przeczytaj również:  Rumień naczynioruchowy. Objawy i Leczenie

Dodatkiem do masażu modelującego w Warszawie są odpowiednio dopasowane specjalistyczne preparaty, maści, oliwki oraz kremy. Ich zaletą są dobroczynne składniki aktywne, które wraz z masażem przenikają do głębszych warstw skóry. Najczęściej są to preparaty o działaniu detoksykującym i pozwalającym pozbyć się z organizmu nadmiaru wody. Dodatkowo ujędrniają, rewitalizują, ożywiają i likwidują nadmiar tkanki tłuszczowej.

Kto i kiedy może skorzystać z masażu odchudzającego?

Profesjonalny masaż modelujący w Warszawie, jako masaż odchudzający, dedykowany jest przede wszystkim osobom chcącym zgubić zbędne kilogramy i przebywającym na dietach. To również doskonała opcja dla wszystkich tych, którzy chcą poprawić figurę, czyli postawić na efektywne modelowanie sylwetki przy jednoczesnym zadbaniu o przywrócenie skórze elastyczności i jędrności, zadbaniu o jej odpowiednie odżywienie, poprawę krążenia krwi oraz limfy w tkankach, przyspieszających procesy metaboliczne.

Masz pytanie?