Czym jest i jak działa laseroterapia?
Beauty Medical Spa » 🌺 Blog o Urodzie » Czym jest i jak działa laseroterapia?

Laseroterapia – co to jest i jak działa? To pytania, które wciąż trapią wiele osób, dopiero wdrażających się tematykę innowacyjnych metod, wykorzystywanych w branży kosmetologicznej i nie tylko. Laseroterapia to nowoczesna metoda zabiegowa, wykorzystująca wiązki lasera do leczenia różnych schorzeń i niedoskonałości skóry. Jednym z najczęściej wybieranych zabiegów laseroterapii jest laser frakcyjny, który wnika w głąb skóry, powodując jej oczyszczenie i stymulację produkcji kolagenu. Technik laseroterapii jest jednak wiele, a wybór rodzaju zabiegu zależy od efektów, jakie chce się osiągnąć.

Jak działa laseroterapia? Zabieg ten opiera się na emitowaniu fal elektromagnetycznych o różnej długości, które wchłaniane są przez tkanki w organizmie. Wiedząc już, co to jest i jak działa laseroterapia, warto również rozwiać wątpliwości, dotyczące tego, w jakich celach stosuje się tę nowoczesną metodę zabiegową. Laseroterapia redukuje zmarszczki, blizny, rozstępy, przebarwienia potrądzikowe, leczy trądzik, rumień, pozwala na lifting twarzy i ciała, powstrzymuje łysienie, przeprowadza stymulację wzrostu włosów, peeling laserowy, depilację oraz nieinwazyjne powiększanie ust. Laseroterapia działa na różnych płaszczyznach i uznawana jest za jedną z bardziej uniwersalnych metod w kosmetologii.

Laseroterapia Żoliborz

Używany w naszej klinice laser charakteryzuje się wysoką mocą i precyzją działania, dzięki czemu sprawdza się doskonale w zabiegach estetycznych. Laseroterapia pozwala na redukcję przebarwień, skutecznie walczy ze skutkami fotostarzenia, a także stymuluje wzrost włosów, powstrzymując ich nadmierne wypadanie z powodu zmian hormonalnych, immunologicznych lub fizjologicznych.

Jak działa epilacja laserowa Nd:YAG? Światło lasera dociera do brodawki skórnej, uformowanej z naczyń włosowatych i otoczonych przez mieszek włosowy, a następnie niszczy naczynka odżywiające cebulkę włosa. Dzięki temu mieszek obumiera, co hamuje wzrost owłosienia w miejscu zabiegowym. Laseroterapia laserem Nd:YAG wykorzystywana jest do skutecznej i szybkiej depilacji niechcianego owłosienia na ciele. Urządzenie z laserem Nd:YAG, używane do laseroterapii w Warszawie, pozwala wyeliminować 20-30% włosów już po pierwszym zabiegu, a po całej serii aż 90%.

Przeczytaj również:  Masaż leczniczy – skuteczna terapia antystresowa

Laseroterapia Warszawa

Poza pytaniem o to, czym jest i jak działa laseroterapia, klientów często nurtuje również bolesność zabiegu. Uspakajając osoby szczególnie wrażliwe, możemy zapewnić, iż wszelkiego rodzaju zabiegi laseroterapii są niemal całkowicie bezbolesne i komfortowe, a proces rekonwalescencji po wizycie w salonie nie jest długi. Zapraszamy do zapoznania się z dostępną listą usług laseroterapii oraz odwiedzenia naszego salonu na warszawskim Żoliborzu. Gwarantujemy wysoką jakość obsługi i profesjonalne podejście do każdego klienta.

Masz pytanie?