Jaki masaż jest najprzyjemniejszy?
Beauty Medical Spa » 🌺 Blog o Urodzie » Jaki masaż jest najprzyjemniejszy?

Wśród wszystkich dostępnych w ofercie zabiegów, za najbardziej odprężający klienci uważają masaż relaksacyjny. Dlaczego taki masaż jest najprzyjemniejszy?

Masaż relaksacyjny w Warszawie znajduje się w ofercie m.in. obok masażu sportowego, klasycznego, leczniczego czy modelującego. Jest połączeniem najlepszych cech kilku z nich, dlatego przez wielu uważany jest za najprzyjemniejszy i dający najlepsze efekty o najszerszym zakresie działania. Masaż relaksacyjny na Żoliborzu z jednej strony świetnie odpręża, relaksuje i skupia się na wyciszeniu, z drugiej pozytywnie wpływa na regenerację ciała po doznanych kontuzjach, do tego poprawia krążenie krwi i modeluje sylwetkę.

Jak wykonuje się masaż relaksacyjny w Warszawie?

Masaż relaksacyjny w Warszawie jest rodzajem terapii manualnej i jako taki bazuje na chwytach stosowanych w masażu klasycznym. Ruchy nastawione są przede wszystkim na odprężenie, a więc wykorzystywane jest ugniatanie, uciskanie, rozcieranie oraz roztrząsanie. Końcowy etap masażuskupia się na wyciszeniu ciała, dlatego jego najważniejszym elementem jest ostatni etap: głaskanie.

Ze względu na swój charakter, masaż odprężający nie zawiera elementów, które mogłyby pobudzać układ nerwowy. Podczas zabiegu nie doświadczysz oklepywania, rozcierania w poprzek czy wprowadzania ciała w wibrację. Technika ta obejmuje powolne, kojące ruchy, których intensywność ma zapewnić dotarcie do głębszych partii tkanek ciała.

Masaż relaksacyjny całościowy obejmuje nie tylko plecy, ale też nogi i pośladki, ręce, brzuch oraz klatkę piersiową. Zabieg, w zależności od wybranej wersji, może trwać 60, 75, a nawet 90 minut.

Dlaczego masaż relaksacyjny ciała uważany jest za najprzyjemniejszy?

Masaż relaksacyjny w Warszawie uważa się za najprzyjemniejszy ze względu na jego charakter, zakres zastosowania oraz funkcjonalność. Efektem jest nie tylko pełne odprężenie i zredukowanie stresu. Dodatkiem jest też pozytywny wpływ na regenerację ciała, również podczas rehabilitacji po doznanych kontuzjach, jego wymodelowanie czy przydanie większej atrakcyjności.

Przeczytaj również:  Jak powstrzymać łysienie? Laserowa stymulacja wzrostu włosów FOTONA

Masaż odprężający pozwala na zmniejszenie napięcia nerwowo-mięśniowego i psychicznego, tym samym pomaga się wyciszyć, uspokoić i ukoić nerwy. Co więcej, w przypadku masażu relaksacyjnego zabieg ma na celu również modelowanie sylwetki czy wsparcie w leczeniu rehabilitacyjnym.

Dla kogo będzie odpowiedni masaż relaksacyjny na Żoliborzu?

Profesjonalny masaż relaksacyjny jest szczególnie zalecany osobom będącym stale pod wpływem stresu, przemęczonym i przepracowanym, mającym problemy ze snem oraz tym, którzy nie potrafią samodzielnie się zrelaksować i wprowadzić w dobry, spokojny nastrój.

Holistyczne działanie masażu relaksacyjnego ciała przyda się również osobom chcącym lepiej zadbać o kształt sylwetki, szukającym wsparcia dla zabiegów rehabilitacyjnych po doznanych kontuzjach czy mającym nadzieję na zastrzyk energii dzięki wpływowi na poprawę krążenia krwi. Wielofunkcyjny charakter masażu relaksacyjnego w Warszawie pozwala też na zredukowanie odczuć bólowych kręgosłupa czy chronicznych bólów, pojawiających się na skutek doznanych wypadków. Zabieg działa też odprężająco i rozluźniająco w partiach ramion i karku, gdzie często odczuwany jest ucisk spowodowany stresem oraz siedzącym trybem życia.

Na masaż relaksacyjny w Warszawie możesz wybierać się tak często, jak masz na to ochotę – jest to bowiem nie tylko masaż uważany za najprzyjemniejszy, ale mający też kojący i dobroczynny wpływ na całe ciało oraz psychikę.

Masz pytanie?