Jakie zabiegi na rozstępy warto wybrać?
Beauty Medical Spa » 🌺 Blog o Urodzie » Jakie zabiegi na rozstępy warto wybrać?

Gładka skóra bez śladów i przebarwień jest oczkiem w głowie każdej pani. Tymczasem rozstępy stają się coraz powszechniejszym problemem i to u osób w każdym wieku – szybko powstają, lecz są trudne do usunięcia. Charakterystyczne pasma mogą martwić głównie ze względów estetycznych.

Problem jest dość powszechny i uchodzi za wstydliwy. Dotyczy zwłaszcza kobiet po przebytej ciąży, ale coraz częściej rozstępy pojawiają się też u mężczyzn i nastolatków. Mogą przyczyniać się do niskiej samooceny i dyskomfortu. Pozbycie się ich nie jest łatwe, zależy od tego, jak długo je mamy oraz jakim sposobem będziemy działać. Współczesna medycyna estetyczna ma do zaoferowania różne zabiegi na rozstępy. W naszym salonie laseroterapii w Warszawie świadczymy kompleksową pomoc w tym zakresie.

Jak i u kogo powstają rozstępy?

Rozstępy są swego rodzaju bliznami w postaci wrzecionowatych pasm pomarszczonej, rozwarstwionej skóry. Powstają w dwóch etapach – wyróżniamy fazę zapalną i zanikową. Początkowo ich kolor jest czerwony lub fioletowy, po czym przechodzi w bladoróżowy i biały. Najczęściej są na brzuchu, pośladkach, ramionach, udach i biodrach. Problem dotyczy zwykle kobiet po przebytej ciąży, ale też w okresie menopauzy i dojrzewania. Występuje także coraz powszechniej u mężczyzn w każdym wieku z powodu otyłości lub nadmiernej aktywności sportowej.

Rozstępy są efektem rozciągania skóry z powodu nagłych skoków wagi, jej wzrostu lub utraty w krótkim okresie czasu. Mogą wiązać się też ze zmianami hormonalnymi, jak zwiększenie w organizmie kortyzolu czy estrogenów. Skuteczne usuwanie rozstępów możliwe jest przy użyciu poniższych metod, z których laseroterapia daje najlepsze efekty.

Mezoterapia igłowa

Zabieg polega na wstrzykiwaniu substancji aktywnych o działaniu regenerującym i odżywczym. Poprawia krążenie krwi i przyspiesza metabolizm tkanki tłuszczowej. Mezoterapia pobudza powstawanie włókien kolagenowych, dzięki czemu skóra staje się bardziej jędrna i napięta. Najlepsze efekty uzyskuje się podczas zabiegów wykonywanych na świeżych rozstępach, które mają postać czerwonych pasm.

Przeczytaj również:  Dermapen 4.0 – na czym polega i jak często można stosować?

Mezoterapia mikroigłowa

Metoda opiera się na automatycznym nakłuwaniu skóry za pomocą pulsujących igieł. W wyniku tego powstają mikrourazy, które pobudzają procesy regeneracyjne w skórze, przez co w naturalny sposób stymuluje się jej odbudowę. Dla dobrych efektów potrzebna jest seria zabiegów, ale już po pierwszym widać zmniejszenie się rozstępów.

Peelingi chemiczne

Praktyka udowadnia, że to jeden z mniej skutecznych sposobów na rozstępy. Zabieg polega na kontrolowanym uszkodzeniu naskórka oraz jego złuszczeniu i odnowie przy użyciu mieszaniny substancji chemicznych o określonym stężeniu. Preparat nakładany jest na rozstępy i pozostawiany na pewien czas, by mógł wniknąć głęboko w skórę.

Laserowe usuwanie rozstępów

Laseroterapia jest najbardziej skutecznym zabiegiem usuwania rozstępów. Polega na punktowym działaniu światłem lasera na skórę w okolicy rozstępów. Laser nie oddziałuje termicznie, więc nie grozi to poparzeniem. Impulsy światła wnikają w głąb skóry i pobudzają ją do regeneracji, dzięki czemu rozstępy zostają wyeliminowane.

Laseroterapię w Warszawie wykonujemy w naszym salonie na Żoliborzu. Zapewniamy bezpieczne, komfortowe zabiegi wykonywane przez wykwalifikowanych specjalistów. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego i mailowego – ustalimy wówczas szczegóły spotkania.

Masz pytanie?