Masaże antycellulitowe i ujędrniające w ciąży
Beauty Medical Spa » 🌺 Blog o Urodzie » Masaże antycellulitowe i ujędrniające w ciąży

Okres ciąży zawsze wiąże się z licznymi zmianami w organizmie. Z powodu nagłego wzrostu wagi następuje rozciąganie skóry i problemy natury estetycznej. Jednym z nich jest cellulit w ciąży, pojawiający się dodatkowo na skutek zaburzeń hormonalnych. Problem dotyczy także kobiet, które przed ciążą nigdy nie miały cellulitu, stąd nagłe pojawienie się go na skórze może spędzać sen z powiek. Warto wiedzieć, że cellulit występujący jeszcze przed ciążą zwiększa się dodatkowo w tym czasie. Przeważanie pojawia się na biodrach, pośladkach, brzuchu i udach, niekiedy bywa też w innych miejscach.

Zwany też potocznie „pomarańczową skórką” zaburza estetykę skóry. Naturalnie, większość kobiet próbuje temu zaradzić, szukając pomocy we własnym zakresie lub u specjalistów. Salony medycyny estetycznej, wychodząc naprzeciw potrzebom kobiet, wykonują w tym zakresie różnego rodzaju zabiegi, jak np. masaże antycellulitowe i ujędrniające w ciąży.

Przyczyny powstawania cellulitu

Cellulit w ciąży jest nieprawidłowością w budowie skóry, objawiającą się nierównomiernie rozłożoną tkanką tłuszczową. Ma postać nieestetycznych grudek, fałdów i nierówności na skórze, co przypomina z wyglądu skórkę pomarańczy. Pojawianie się go w okresie ciąży powodowane jest przez nadwagę i działanie hormonów, zwłaszcza estrogenów. Zwiększają one przepuszczalność naczyń krwionośnych i limfatycznych, w efekcie czego część ich zawartości wydostaje się na zewnątrz i odkłada w tkance podskórnej. Powoduje to obrzęki, które uciskają sąsiednie tkanki, co zaburza mikrokrążenie i krew dostarcza do komórek tłuszczowych za mało tlenu. By skutecznie pozbyć się problemu, warto wykonywać masaże ujędrniające w ciąży.

Szczupłe kobiety, niebędące w okresie ciąży, także mogą mieć problem z cellulitem. Wpływa na to sposób odżywiania, wiek, noszenie obcisłych ubrań, genetyka, palenie tytoniu i ogólny styl życia. Specjalistyczne gabinety kosmetyczne wykonują ujędrniający masaż dla kobiet w ciąży i szereg innych zabiegów, dlatego warto skorzystać z profesjonalnej pomocy. Zapewnia ona bezpieczeństwo i zdecydowanie lepsze rezultaty niż samodzielne działania i próby.

Przeczytaj również:  Czym jest i jak działa laseroterapia?

Masaże antycellulitowe w ciąży – skuteczny zabieg przeciw cellulitowi

Użycie jedynie specjalistycznych kosmetyków na cellulit jest niewystarczające i musi być połączone z masażem wykonywanym za pomocą odpowiedniego sprzętu. Profesjonalne zabiegi masażu antycellulitowego w ciąży dają bardzo dobre efekty i są nieporównywalnie skuteczniejsze niż tradycyjne zabiegi i domowe sposoby. Każda sesja masażu dla kobiet w ciąży daje mocne nawilżenie, odżywienie i ujędrnienie skóry oraz poprawia jej napięcie. Zabieg usuwa też nadmiar wody z organizmu i daje uczucie „lżejszych” nóg.

Wykonywany przez specjalistów zabieg masażu jest całkowicie bezpieczny dla matki i dziecka. Zmniejsza napięcia, obrzęki i bóle powodowane przeciążaniem. W zależności od zaawansowania ciąży i samych dolegliwości bólowych, zabieg może przebiegać w pozycji siedzącej, półleżącej lub leżącej. W trakcie sesji używane są profesjonalne urządzenia masujące oraz specjalne kremy i środki wzbogacone witaminami, minerałami i ekstraktami roślinnymi.

Czas zabiegu i ilość sesji zależna jest od rozpoznania problemu i konkretnych potrzeb. Ujędrniający masaż w ciąży w Warszawie wykonujemy w naszym salonie na Żoliborzu. Świadczymy kompleksowo nowoczesne, skuteczne zabiegi kosmetyczne i dermatologiczne dla kobiet. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego i mailowego, ustalimy z Państwem dogodny termin spotkania.

Masz pytanie?