Na co pomaga peeling chemiczny?
Beauty Medical Spa » 🌺 Blog o Urodzie » Na co pomaga peeling chemiczny?

Peeling chemiczny to obecnie jeden z częściej wybieranych zabiegów kosmetycznych. Wykonuje się go w profesjonalnych gabinetach, przy użyciu mieszanki alfa- oraz beta-hydrokwasów, dopasowanych składem do rodzaju problemu skórnego. Ze względu na rewelacyjne efekty jakie daje, ma szerokie zastosowanie w kosmetologii. Wykorzystuje się go m.in. do złuszczania i usuwania naskórka, regeneracji skóry czy widocznej redukcji przebarwień. Na tym jednak nie kończy się lista zalet tego zabiegu. Na co jeszcze pomaga peeling chemiczny i kiedy warto się na niego zdecydować?

Kiedy warto zdecydować się na profesjonalny peeling chemiczny?

Najczęściej na peeling chemiczny decydują się osoby o widocznych problemach skórnych. Wśród nich wymienia się osoby chcące zredukować nieestetyczne przebarwienia czy pierwsze oznaki starzenia się – zmarszczki czy suchość skóry, spowodowaną nadmierną ekspozycją na promienie słoneczne. Peeling chemiczny jest też skuteczny w walce z trądzikiem. Eksperci polecają go również osobom o innych zaburzeniach i problemach skórnych. Sam zabieg, jak i dopasowywane indywidualnie substancje czynne, są w pełni bezpieczne.

Jednak na peeling chemiczny warto zdecydować się nie tylko ze względu na problemy skórne. To doskonała metoda na poprawienie jakości oraz wyglądu skóry, jej widoczne odmłodzenie oraz przywrócenie blasku.

Nie tylko usuwanie naskórka – na co pomaga i jakie efekty daje peeling chemiczny?

Chociaż peeling chemiczny stosuje się głównie ze względów estetycznych, jest bardzo pomocny w walce z wieloma schorzeniami i problemami skórnymi. Można stosować go wspomagająco w leczeniu trądziku pospolitego, łojotoku skórnego czy radzeniu sobie ze skórą naczynkową oraz skłonną do nadmiernego przesuszania się. Zabieg jest skuteczny, także w przypadku usuwania przebarwień spowodowanych stanami zapalnymi i poparzeniami słonecznymi, w łagodzeniu blizn potrądzikowych, przywracaniu blasku skórze ziemistej i matowej. Z powodzeniem peeling chemiczny stosuje się również w przeciwdziałaniu efektowi rybiej łuski, czyli nadmiernemu rogowaceniu naskórka.

Przeczytaj również:  Manicure japoński – hit czy kit?

Ostatecznym efektem jest skóra jednolita kolorystycznie, odświeżona i odmłodzona, gładka i przyjemna w dotyku. Zmarszczki zostają wyraźnie wygładzone, a blizny zminimalizowane lub całkowicie usunięte. Ze względu na efekty peeling chemiczny uważa się za jeden ze skuteczniejszych zabiegów odmładzających.

Profesjonalny peeling chemiczny – w jaki sposób przebiega zabieg?

Redukcja przebarwień, redukcja blizn i regeneracja skóry jest możliwa, dzięki powierzchownemu lub głębszemu usunięciu naskórka, za pomocą odpowiednio dobranej mieszanki kwasów. Zrogowaciałe, martwe komórki naskórka są bezpiecznie i delikatnie usuwane, dzięki czemu niwelowana jest szorstkość skóry i powstające wraz z wiekiem nierówności i zmarszczki. W ten sposób przywrócony zostaje też prawidłowy koloryt skóry.

Każdy peeling chemiczny, przeprowadzany w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym, musi zostać poprzedzony konsultacją ze specjalistą. Podczas rozmowy nakreślony zostaje problem, jego zakres i wykluczenie przeciwwskazań. Zabieg przebiega w kilku etapach:

  • dokładnego oczyszczenia skóry – demakijażu oraz odtłuszczenia, dzięki czemu nałożona mieszanka kwasów będzie równomiernie rozprowadzona i będzie w ten sam sposób oddziaływać na całej powierzchni skóry,
  • wrażliwe miejsca muszą zostać zabezpieczone przed działaniem kwasów – chodzi m.in. o oczy,
  • następnie nakładany jest preparat o składzie i stężeniu dopasowanym do rodzaju problemu,
  • po upłynięciu określonej ilości czasu preparat zostaje usunięty, a skóra zneutralizowana,
  • ostatnim elementem zabiegu jest nałożenie na skórę kremu o działaniu regenerującym oraz zawierającym filtr przeciwsłoneczny.

Pierwsze efekty widać już po jednym zabiegu, jednak w celu otrzymania maksymalnych efektów zaleca się wykonanie serii zabiegowej.

Masz pytanie?