Wśród często wybieranych zabiegów pielęgnacyjnych należy wyróżnić profesjonalny peeling chemiczny. W Warszawie wykonuje się go w najlepszych salonach piękności. Jego zadaniem jest złuszczenie martwego naskórka z wykorzystaniem odpowiednio dopasowanych do cery alfa- abo beta-hydrokwasów, np. kwasu salicylowego, mlekowego czy glikolowego. Pozwala to skórze lepiej i szybciej się zregenerować. Peeling chemiczny stymuluje również procesy odnowy skóry. Przed wybraniem się do gabinetu pielęgnacji ciała warto z bliska przyjrzeć się, na czym polega peeling chemiczny i jakie są jego długofalowe efekty.
Peeling chemiczny – co to za zabieg?
Podczas zabiegu peelingu chemicznego wykorzystuje się specjalne substancje złuszczające – jeden lub więcej odpowiednio dopasowanych kwasów. Do zabiegów wybierane są te z nich, które według specjalisty będą najskuteczniejsze w zwalczaniu konkretnego problemu skórnego pacjenta.
Podczas peelingu martwe komórki naskórka zostają usunięte w sposób w pełni kontrolowany i bezpieczny. Przygotowaną mieszankę substancji nakłada się na skórę twarzy, szyi, dekoltu lub dłoni. Ze względu na możliwe do uzyskania efekty, w kosmetologii stosuje się trzy rodzaje peelingów chemicznych:
- peeling powierzchniowy – w tym przypadku naskórek jest usuwany po to, aby pozbyć się najbardziej powszechnych problemów skórnych: trądziku, niewielkich zmarszczek oraz nieestetycznych przebarwień,
- peeling pośredni – podczas tego zabiegu złuszczenie sięga do warstwy skóry właściwej (peeling chemiczny w Warszawie w tym wypadku stosowany jest w celu usunięcia lub zmniejszenia widocznych, głębszych zmarszczek oraz blizn),
- peeling głęboki – zakres działania jest identyczny, jak w przypadku poprzedniej opcji, zabieg przeprowadza się jednak z użyciem silniejszych środków, dlatego dedykowany jest osobom o bardziej zaawansowanych problemach skórnych.
Kto i kiedy może skorzystać z peelingu chemicznego?
Zabiegi peelingu chemicznego w Warszawie są w pełni bezpieczne, dlatego może skorzystać z nich w zasadzie każdy. Dedykowane są osobom borykającym się z problemami skórnymi, takimi jak trądzik, łojotok czy skóra naczynkowa. Z efektów zabiegu będą zadowolone również osoby ze skórą zniszczoną promieniowaniem ultrafioletowym, z widocznymi zmarszczkami, przebarwieniami oraz bliznami.
Przeciwwskazaniami do zastosowania peelingu chemicznego jest alergia na którykolwiek ze składników mieszanki potrzebnej do wykonania zabiegu, ciąża, karmienie piersią oraz choroby autoimmunologiczne.
Peeling chemiczny – efekty
Jeśli chodzi o zabieg peelingu chemicznego, efekty są szybko zauważalne i długotrwałe. Dlatego peelingi stosowane są ze względów estetycznych, dla pozbycia się oznak starzenia się skóry czy niwelowania jej suchości, usuwania zmarszczek, przebarwień czy trądziku. Peeling chemiczny odświeża i odmładza skórę, działa na nią też wygładzająco. Cera jest pełna blasku, o jednolitym kolorycie. Pory są zwężone, a ilość produkowanego sebum zostaje ograniczone. Peeling chemiczny w Warszawie wykorzystuje się również jako skuteczną metodę usuwania lub zmniejszania nawet głębokich blizn.
Peeling chemiczny – cena
Za profesjonalny peeling chemiczny cena będzie wahać się w granicach od 400 do 1000 zł za jedną wizytę. Koszt pojedynczego zabiegu jest uzależniony od rodzaju użytej mieszanki kwasów, problemu skórnego oraz ilości partii, na jakich zabieg ma być wykonany. Możesz wybrać zabieg jedynie na twarz albo skorzystać z opcji łączonej, dedykowanej np. na twarz, dekolt i szyję.