Rumień naczynioruchowy. Objawy i Leczenie
Beauty Medical Spa » 🌺 Blog o Urodzie » Rumień naczynioruchowy. Objawy i Leczenie

Zaczerwienienie, jakie pojawia się na twarzy, szyi lub dekolcie w sposób nagły to częsta dolegliwość, z którą zmaga się wiele osób. Rumień naczynioruchowy dotyka najczęściej kobiety oraz mężczyzn ze skórą naczynkową i wrażliwą. Za niepożądaną reakcję organizmu zazwyczaj odpowiedzialny jest rumień naczynioruchowy. Skąd bierze się rumień i jakie metody można zastosować, by skutecznie się go pozbyć?

Rumień naczynioruchowy może pojawić się na szyi, dekolcie czy twarzy z wielu różnych powodów. Rumień w medycynie określany jest jako sieć naczynek włosowatych, rozszerzających się pod wpływem m.in. uwarunkowań genetycznych, nadwrażliwości naczynioruchowej, stosowania niewłaściwej diety, w tym spożywania dużej ilości ostrych potraw i alkoholu, wahań temperatury czy odczuwania przewlekłego stresu.

Rumień naczynioruchowy

Temat leczenia rumienia naczynioruchowego od lat budzi wśród specjalistów dysonans. Jedna grupa uważa, iż rumień należy do grupy chorób skórnych, podczas gdy druga określa problem jako defekt kosmetyczny. Bez względu na słuszność teorii, jedno jest pewne – rumień, ukazujący się na dekolcie, szyi i twarzy, często wpływa negatywnie na pewność siebie i stanowi przyczynę powstawania kompleksów, więc warto postarać się o jego wyeliminowanie.

Jak efektownie leczyć rumień naczynioruchowy? Jedną z najbardziej skutecznych metod łagodzenia następstw rumienia jest medycyna estetyczna, a konkretniej laseroterapia. Za sprawą laserowego usuwania rumienia z szyi, dekoltu i twarzy skóra zostaje rozjaśniona, a koloryt wyrównany. Jak dokładnie wygląda leczenie rumienia naczynioruchowego? Zabieg laserowego eliminowania zaczerwienień na skórze bazuje na chłonięciu przez energię świetlną hemoglobiny i jednocześnie zwiększaniu temperatury krwi. Proces ten przyczynia się do wyparowywania wody z tkanki i koagulacji naczyń krwionośnych, co w konsekwencji pozwala usunąć nieestetyczny, według wielu osób, rumień naczynioruchowy.

Rumień – leczenie

Zmagasz się z dokuczliwym rumieniem? Odwiedź nasz profesjonalny salon i pozbądź się zaczerwienień z pomocą naszych doświadczonych, wykwalifikowanych specjalistek. Klientom oferujemy skuteczny zabieg laserowego leczenia rumienia, oparty na innowacyjnych, bezpiecznych narzędziach. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami zabiegu usuwania rumienia naczynioruchowego oraz kontaktu – chętnie odpowiemy na nurtujące pytania.

Przeczytaj również:  Zabiegi kosmetyczne na zniszczone paznokcie
Masz pytanie?