Czy cellulit znika po ciąży?
Beauty Medical Spa » 🌺 Blog o Urodzie » Czy cellulit znika po ciąży?

Cellulit w ciąży jest jednym z najpowszechniej pojawiających się objawów m.in. zmian hormonalnych w organizmie kobiety. Szybki wzrost wagi, nadmiar estrogenu, mniejsza ilość ruchu czy zmiany w strukturze skóry sprawiają, że na powierzchni ud, pośladków i bioder pojawiają się charakterystyczne wgłębienia. W części przypadków cellulit w czasie ciąży jest cellulitem wodnym. Jednak czy cellulit znika po ciąży?

Jeśli przed zajściem w ciążę na Twojej skórze nie było śladów tzw. skórki pomarańczowej, to najprawdopodobniej po porodzie Twoja skóra wróci do poprzedniego stanu. Jeśli jednak już wcześniej borykałaś się z tym problemem, możesz potrzebować profesjonalnego wsparcia w postaci np. masaży antycellulitowych, wykonanych w naszym gabinecie.

Skąd bierze się cellulit w czasie ciąży?

Cellulit w ciąży powstaje przez kilka czynników. Głównym z nich są dynamiczne zmiany w ciele kobiety – nie tylko w jej gospodarce hormonalnej, w której pojawia się znaczna ilość estrogenu, ale także ze względu na nagłe zwiększanie masy i zmianę w strukturze cząsteczek komórkowych skóry. W przypadku niektórych kobiet dochodzi jednocześnie do magazynowania wody w organizmie, co także przekłada się na uwidocznienie się niechcianego efektu skórki pomarańczowej, głównie właśnie w partiach pośladków, ud oraz brzucha.

Cellulit w ciąży a cellulit po porodzie – czy niechciane zmiany znikną same?

Jeśli pojawił się u Ciebie cellulit w ciąży i jest on spowodowany nadmiarem wody w organizmie, to w niedługim czasie po porodzie Twoje ciało powinno wrócić do normalności i nie powinnaś się tym zbytnio martwić. Jednak jeśli miałaś problemy z nadmiarem tkanki tłuszczowej i charakterystyczną skórką pomarańczową już wcześniej, to prawdopodobnie po porodzie nie zniknie – warto wtedy wykorzystać sprawdzone, skuteczne sposoby na cellulit. W ciąży również możesz po nie sięgnąć, aby przyspieszyć proces powrotu do dobrej formy.

Na szczęście możemy podpowiedzieć Ci, jak zadbać o siebie w kilku prostych i skutecznych krokach.

Przeczytaj również:  Fotoodmładzanie twarzy - Skuteczny lifting laserowy PIANO FOTONA

Jakie są sprawdzone sposoby na cellulit w czasie ciąży?

Podstawą pielęgnacji, która działa na cellulit w czasie ciąży, są peelingi przygotowywane na bazie naturalnych składników, np. fusów z zaparzonej kawy czy nawet używanego na co dzień żelu pod prysznic.

Jednak znacznie większą skutecznością wykazują się profesjonalne masaże antycellulitowe, nazywane w gabinetach także modelującymi sylwetkę. Technika, jaką są wykonywane, sprawia, że poprawia się krążenie krwi w organizmie, a komórki tłuszczowe zalegające pod skórą stają się mniej widoczne.

Co więcej, zastosowanie masaży antycellulitowych m.in. na wodny cellulit w ciąży jest nie tylko bezpieczne dla matki oraz dziecka, ale też wpływa pozytywnie na wiele innych aspektów. Poza uelastycznieniem skóry i jej dogłębnym nawilżeniem, masaże antycellulitowe zmniejszają obrzęki oraz napięcie, redukując uczucie tzw. ciężkich nóg. To świetny sposób na zmniejszenie ilości wody zalegającej w organizmie podczas ciąży.

Jak przebiegają zabiegi masaży antycellulitowych?

Każda kobieta ciężarna ma swoje własne, indywidualne potrzeby. Z tego powodu na cellulit w ciąży w naszym gabinecie zawsze stosujemy techniki dopasowane osobno do każdego przypadku, uwzględniając stan skóry, widoczność pomarańczowej skórki czy inne zalecenia związane z planowanym zabiegiem masażu antycellulitowego.

Niezależnie od intensywności dobranej techniki oraz czasu trwania zabiegu, efekt zawsze będzie ten sam, pozwalający na szybszy powrót do poprzedniej formy po porodzie oraz przywrócenie Twojemu ciału modelowej sylwetki.

Masz pytanie?