Jak pozbyć się cellulitu w ciąży?
Beauty Medical Spa » 🌺 Blog o Urodzie » Jak pozbyć się cellulitu w ciąży?

Okres ciąży i tuż po porodzie jest bardzo obciążający dla ciała kobiety i nieraz zmienia je nieodwracalnie. Jednym z niechcianych objawów, jakie pojawiają się w tym czasie, jest cellulit. W ciąży zmienia się m.in. gospodarka hormonalna i to właśnie ona jest odpowiedzialna za powstawanie tzw. skórki pomarańczowej. Wiele kobiet zadaje sobie w związku z tym pytanie, jak pozbyć się cellulitu w ciąży?

Na zmianę wyglądu skóry w czasie ciąży i po porodzie jest kilka sprawdzonych sposobów. Panie wymieniają wśród nich przede wszystkim dawkę ruchu oraz stosowanie samodzielnie wykonywanych peelingów. Ich bazowym składnikiem powinny być fusy z kawy albo sól morska. Do zabiegów pielęgnacyjnych można wykorzystać również używany na co dzień żel pod prysznic. Można także skorzystać z profesjonalnych gabinetów masażu.

Skąd się bierze cellulit w ciąży?

W ciele kobiety, szczególnie w partiach ud, bioder, brzucha i pośladków, znajduje się podskórna warstwa komórek tłuszczowych, które uwidaczniają się w postaci charakterystycznych wgnieceń na skutek określonych sytuacji. Cellulit w ciąży pojawia się z kilku powodów. Głównym winowajcą jest estrogen – hormon, którego ilość w organizmie kobiety zwiększa się w tym czasie. Zostaje w ten sposób zaburzona dotychczasowa gospodarka hormonalna, powodując rozluźnienie tkanki łącznej i w efekcie odkładanie się większej ilości komórek tłuszczowych pod skórą. Cellulit na udach w ciąży pojawia się też ze względu na szybki przyrost wagi oraz rozciąganie się skóry w tych partiach.

Jakie są skuteczne sposoby na pozbycie się cellulitu na udach w ciąży?

Na szczęście jest kilka sprawdzonych i skutecznych sposobów, jak zwalczyć cellulit w ciąży, aby po porodzie szybciej dojść do swojej poprzedniej, dobrej formy i jeszcze lepszego samopoczucia.

Na pierwszy plan w usuwaniu cellulitu w ciąży wysuwa się stosowanie odpowiednich preparatów, dedykowanych kobietom o takich właśnie potrzebach. Można postawić także na domowe zabiegi pielęgnacyjne, bazujące na łatwo dostępnych, naturalnych składnikach. Dobrze sprawdzają się peelingi z soli morskiej albo fusów z zaparzonej, mielonej kawy. Do wykonania podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych ostatecznie można użyć nawet samego żelu pod prysznic. Dzięki nim możliwe jest zapobieżenie pogłębianiu się cellulitu w ciąży, a nawet jego pojawieniu się.

Przeczytaj również:  Masaż antycellulitowy czy ujędrniający?

Oczywiście można zastosować także inną, sprawdzoną i efektywną metodę – specjalistyczne, profesjonalne masaże dla kobiet ciężarnych. Znajdziesz je w renomowanych gabinetach – jak nasz.

Jak zwalczyć cellulit w ciąży? Alternatywne, profesjonalne metody.

W gabinetach masażu znajdziesz sprawdzony sposób na cellulit w ciąży, decydując się na jeden z oferowanych zabiegów. Ich intensywność oraz zakres działania zawsze jest dopasowany do indywidualnych potrzeb kobiet. Zabiegi uwzględniają stan skóry, samopoczucie i efekt, jakiego Klientka oczekuje po ich wykonaniu.

Cellulit na udach w ciąży można usunąć za pomocą technik modelujących sylwetkę, które redukują ilość tkanki tłuszczowej w najbardziej problematycznych partiach ciała, uelastyczniają skórę i poprawiają jej jędrność. Można połączyć je także z innymi, stosowanymi w naszym gabinecie masażami, dedykowanymi kobietom ciężarnym. W ten sposób holistycznie zadbasz o swoje ciało, pozbywając się cellulitu w ciąży oraz dolegliwości bólowych, które często towarzyszą nadmiernie obciążonemu ciału. Wszystkie zainteresowane panie zapraszamy do sprawdzenia naszych najbardziej rekomendowanych zabiegów relaksacyjnych, pielęgnacyjnych oraz modelujących.

Masz pytanie?